+ 420 257 941 093  
Kontakt pro telefonické objednávky

Naše služby

Naším smyslem je poskytnout klientům především ucelený komplet služeb. Zakládáme si na osobním přístupu k našim zákazníkům a snažíme se poskytovat dlouhodobý servis každému na míru.

  • očkování
  • odčervení
  • čipování + vystavování pasů
  • toaleta análních žláz
  • drápky
  • vyšetření a čištění uší
  • ošetření ran
  • převazy, šití
  • magnetoterapie
  • aplikace léčiv
  • léčba
  • odstranění zubního kamene ultrazvukem
  • vyšetření po pokousání člověka
  • operační zákroky
  • euthanasie
  • asanační služba
  • výjezdová služba
Stříhání drápků

Drápek je rohovinový útvar a dorůstá celý život tak jako nehty u lidí. Nemoci drápů představují asi 1% zdravotních problémů malých zvířat. Nejčastější příčina různých traumat je přerostlý dráp. Proto nezapomínejte stav drápů pravidelně kontrolovat při každé návštěvě veterinárního zařízení. Váš veterinář vám jistě poradí jak o drápky i celé tlapky pečovat. Existuje mnoho veterinárních doplňků stravy na zkvalitnění rohoviny i různých krémů na ošetřování drápků a tlapek.

Čištění zubů

Přestože se často mluví o tom, že pes nebo kočička byl na ultrazvukovém čištění zubů, málokdo si uvědomuje, že tímto zákrokem řešíme daleko častěji onemocnění dásní neboli gingivitidu. Pokud se včas neléčí, přechází v trvalé poškození parodontu a dochází k nevratné destrukci dásní, parodontálního vazu, zubní tmeloviny až alveolární kosti. Bohužel v současné době je parodontitida nejčastějším onemocněním malých zvířat. Proto apeluji na vás - chovatele: Věnujte ústní dutině vašich miláčků náležitou pozornost a s veterinářem rozeberte možnosti prevence a předcházení těmto problémům!

Vyšetření uší

Nemoci uší se dělí na postižení ušního boltce, zevního zvukovodu, středního a vnitřního ucha. Nejčastěji se setkáváme se záněty zevního zvukovodu. Primární příčinou bývají parazité, cizí tělesa, trauma nebo alergie. Daleko větší měrou ale ovlivňuje vznik zánětu anatomické utváření ušního kanálu, klima nebo bakteriální či kvasinkové onemocnění. Úspěšnost léčby zavisí především na včasnosti jejího zahájení a důsledném doléčení. Proto prosím, jakmile si všimnete, že váš pejsek nebo kočička klepe ušima nebo natáčí hlavu na jednu stranu, okamžitě navštivte veterináře. U klapouchých plemen psů také doporučuji zvykat je na ošetřování oušek již od štěněčího věku. Velice to pak zjednoduší nejenom léčbu, ale hlavně důkladné otostopické vyšetření.

Má váš miláček problém s plynatostí  ?

Tento zdánlivě úsměvný problém může některým chovatelům především brachycefalických plemen opravdu velice znepříjemnit jejich  soužití. Speciálně chovatelé francouzských buldočků by mohli vyprávět! (viz. www.frbul.cz ). Z mého pohledu je však tento problém velice podceňován a zanedbáván. Proto považuji za důležité vysvětlit, co to flatulence neboli plynatost je, jak vzniká a jaké jsou možnosti řešení.

Plyn je do zažívacího traktu může dostat několika způsoby. Buď je spolykán ( aerophagia), toto trápí především hltavé psy a psy zijící v konkurenčním prostředí. Dále může plyn přestoupit do zažívacího traktu z krve na základě reakcí mezi žaludečními šťávami a bikarbonátem ze slinivky, popřípadě se jedná o bakteriální metabolismus uhlohydrátů a proteinů, při kterém vzniká plyn. Stává se to např. při neúplném trávení rafinózy. Nejhorší zápach však způsobují živiny obsahující síru, některé aminokyseliny a některé druhy zeleniny, kde fermentací vzniká hydrogensulfid a methanethiol.

Určité množství plynů vychází ze zažívacího traktu vždy a je to normální součást trávení, ale v případě, že se jedná o velké množství silně zapáchajících plynů, určitě navštivte svého veterináře, aby vyloučil některá vážnější onemocnění gastrointestinálního traktu a hlavně vám poradil, jak se dá tento problém řešit.

Vždy doporučuji začít změnou diety. Měla by obsahovat méně nestravitelných uhlohydrátů (vlákniny), a nadbytečných proteinů. Také si dávejte pozor na některé doplňky stravy. Další možností je, pokusit se pomocí některých antibiotik změnit osazeni zažívacího traktu a použít karminativa ( přípravky omezující tvorbu plynů). Dále lze pomocí systému krmení velmi omezit aerophagii tím, že psy krmíte odděleně a krmnou dávku rozdělíte do dvou menších a pravidelných dávek.

Traumata očí a epifora ( nadměrný výtok slz), je často řešeným problémem především u chovatelů brachycefalických plemen psů s exoftalmem, ( francouzský buldoček, mops, bostonský teriér, pekinéz, atd.), nebo malých plemen psů s výrazným ochlupením a kožnímy záhyby v okolí očí ( ši-tzu, trpasličí pudl, maltézský psík, bišonek, malý špic atd.). S chovateli těchto plemen psů je potřeba věnovat oblasti očí zvýšenou pozornost již od štěněčího věku. Všímejte si zejména zvýšeného výtoku ve vnitřním  očním koutku, který zanechává hnědé zabarvení kůže a srsti. Není to jen kosmetický problém, ale může  vyústit do lokální dermatitidy kožních záhybů, popř. opakovaným drážděním rohovky může dojít až k poškození oka. V takových případech je potřeba vyloučit jiné příčiny slzotoku jako např. ektopické cilie, entropium, atrezie slzných bodů apod., a zaměřit se hlavně na prevenci těchto potíží.( správné ošetřování a čištění, vyhýbání se vysokým travám a křovím, vhodná úprava srsti v okolí oka atd.).

 

O nás

Veterina 3 v 1 byla založena v roce 2005 jako rodinná firma. Jejím smyslem je poskytnout klientům především ucelený komplet služeb. Zakládáme si na osobním přístupu k našim zákazníkům a snažíme se poskytovat dlouhodobý servis každému na míru.

Kontakt